Kolekcja klasyczna


Abaro Kolekcje- Wszystkie nasze produkty w odróżnieniu od powszechnie stosowanych środków utwardzanych promieniami UV oparte są na procesie tzw. Oksydacji. Technologia ta potocznie mówiąc polega na wysychaniu wykończonych elementów na wolnym powietrzu pod wpływem tlenu. System Oksydacji charakteryzuje się dłuższym procesem produkcyjnym w trakcie którego trzykrotnie nakładamy środki zabezpieczające w ilości aż 40g. na 1m2 deski. Dzięki temu uzyskujemy wysoki poziom zabezpieczenia produktów które nie wymagają konserwacji bezpośrednio po montażu. Dla porównania w przypadku systemu utwardzanego lampami UV gramatura nałożonych środków waha się na poziomie 7-9 g. na 1m2 deski.

Oksydacja w przeciwieństwie do systemu UV umożliwia przede wszystkim przeprowadzanie we własnym zakresie okresowych pielęgnacji, wszelkich gruntownych jak i punktowych napraw, niwelowania uszkodzeń mechanicznych, rys czy uzupełniania pigmentu na elementach podczas użytkowania podłogi. Wszystkie te prace mogą być wykonane bez użycia profesjonalnych maszyn, lamp UV, a jedynie przy pomocy prostych i ogólnodostępnych narzędzi oraz dedykowanych preparatów.

Bazą dla naszych wszystkich produktów są przyjazne dla zdrowia i otoczenia twarde woski olejne pozyskiwane m.in. z lnu ostu czy słonecznika. Dzięki tym naturalnym składnikom oraz powolnym wysychaniu wnikają one w głąb deski zabezpieczając ją od wewnątrz, jednocześnie pozwalają drewnu oddychać zachowując przy tym jego naturalną strukturę i barwę. Każda podłoga wykończona w ten sposób gwarantuje najwyższy komfort użytkowania oraz wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Abaro Old Collection


Abaro Old Collection to seria ręcznie postarzanych podłóg dębowych wykończonych odpornymi i trwałymi na zużycie olejami z dodatkiem krzemu i wosków twardych. Stosowane przez nas powłoki są bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich, spełniają normy EU, są dopuszczone do kontaktu z żywnością i wolne od metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. Zastosowane składniki są w pełni ekologiczne i nie zawierają szkodliwych alergenów. Są również odporne na działanie takich substancji jak kawa, wino, herbata, cola, soki, mleko czy woda (zgodne z normą DIN 68861, 1A) oraz przyjazne dzieciom, spełniają wymagania bezpieczeństwa dla zabawek (EN 71).

Podłogi w czasie produkcji poddawane są różnym procesom takim jak wędzenie, opalanie, strukturyzowanie, heblowanie czy obróbka chemiczna. W zależności od sposobu wykończenia i stopnia zaawansowania modyfikacji, każda podłoga (partia) zmienia swoją barwę w odmienny, niepowtarzalny sposób. Ilość garbników zawartych w drewnie decyduje o tym w jakim tempie deska będzie się zmieniać i dostosowywać do docelowej barwy prezentowanej na naszych ekspozycjach. Wynikiem tego są nieznaczne różnice kolorystyczne między poszczególnymi partiami materiału, dotyczy to również ekspozytorów w punktach sprzedaży jak i zdjęć umieszczanych w materiałach reklamowych firmy. W zależności od wybranego modelu, może to trwać nawet do 6 miesięcy od dnia zamontowania.