Kolekcja klasyczna


Abaro kolekcja klasyczna-Bazą dla naszych wszystkich produktów koloryzowanych są przyjazne dla zdrowia i otoczenia twarde woski olejne pozyskiwane m.in. z lnu ostu czy słonecznika. Dzięki tym wyjątkowym składnikom woski wnikają w głąb deski zabezpieczając ją od wewnątrz, jednocześnie pozwalają drewnu oddychać zachowując przy tym jego naturalną strukturę i barwę. Każda podłoga wykończona w ten sposób gwarantuje najwyższy komfort użytkowania oraz wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

W odróżnieniu od powszechnie stosowanych olei utwardzanych promieniami UV nasza technologia oparta jest na procesie tzw. oksydacji, potocznie mówiąc na wysychaniu pomalowanych elementów na wolnym powietrzu i utwardzaniu się powłoki przy pomocy tlenu. Dzięki temu użytkownicy naszych podłóg, w przeciwieństwie do produktów UV, mają możliwość przeprowadzania we własnym zakresie wszelkich gruntownych jak i punktowych napraw, konserwacji, niwelowania uszkodzeń mechanicznych, rys czy uzupełniania pigmentu na elementach, a wszystko to w bardzo prosty, tani i szybki sposób.

Abaro Old Collection


Abaro Old Collection to seria ręcznie postarzanych podłóg dębowych wykończonych odpornymi i trwałymi na zużycie olejami z dodatkiem krzemu i wosków twardych. Stosowane przez nas powłoki są bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich, spełniają normy EU, są dopuszczone do kontaktu z żywnością i wolne od metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. Zastosowane składniki są w pełni ekologiczne i nie zawierają szkodliwych alergenów. Są również odporne na działanie takich substancji jak kawa, wino, herbata, cola, soki, mleko czy woda (zgodne z normą DIN 68861, 1A) oraz przyjazne dzieciom, spełniają wymagania bezpieczeństwa dla zabawek (EN 71).

Podłogi w czasie produkcji poddawane są różnym procesom takim jak wędzenie, opalanie, strukturyzowanie, heblowanie czy obróbka chemiczna. W zależności od sposobu wykończenia i stopnia zaawansowania modyfikacji, każda podłoga (partia) zmienia swoją barwę w odmienny, niepowtarzalny sposób. Ilość garbników zawartych w drewnie decyduje o tym w jakim tempie deska będzie się zmieniać i dostosowywać do docelowej barwy prezentowanej na naszych ekspozycjach. Wynikiem tego są nieznaczne różnice kolorystyczne między poszczególnymi partiami materiału, dotyczy to również ekspozytorów w punktach sprzedaży jak i zdjęć umieszczanych w materiałach reklamowych firmy. W zależności od wybranego modelu, może to trwać nawet do 6 miesięcy od dnia zamontowania.